Czy ONA plus ON zawsze równa się ONI?
Jak rozwiązać problemy w związku?
Jak uporządkować i znormalizować relację damsko-męską?
Czy zaspokojenie potrzeb każdej ze stron jest w ogóle możliwe?
Czy istnieją jakieś gotowe rozwiązania, regulaminy, wzory które można zastosować?
ONA i ON. To taka gra. Gra, która toczy się od początku świata. Zawsze są dwie strony. Niby znamy zasady tej gry, staramy się wprowadzać strategie, a jednak… ukryte pod powierzchnią uczucia, instynkty, siła natury, wzajemne przyciąganie wpływają na rozgrywkę. I choć chciałoby się je okiełznać, zdominować przeciwnika – to czy jest to możliwe? Czy którakolwiek ze stron ma szansę na totalną wygraną? Może nie chodzi więc o wynik a o samą grę? Może to właśnie ona, ta gra, napędza całą naszą cywilizację?
Jeśli chcesz się dobrze bawić, pośmiać i wyjść z teatru z refleksją, to koniecznie zobacz ten spektakl. Stosunki prawne-gra w którą każdy z nas gra.
„Stosunku prawne” tekst: Szymon Turkiewicz Występują: Anna Skubik-Sigala, Marek Kocot, Muzyka: Waldemar Maszyński, Mise en scène: Anna Skubik-Sigala, Marek Kocot.
Anna Skubik-Sigala aktorka-lalkarka, reżyserka, tłumaczka, pedagog teatralny. Absolwentka PWST Wrocław z 2002 roku. Pracowała w teatrze Baj Pomorski w Toruniu oraz we Wrocławskim Teatrze Lalek. Działa w przestrzeniach teatralnych, realizując spektakle solowe: „Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich”,”Takaja”, „Fedra”. Spektaklami solowymi zdobyła wiele nagród na festiwalach polskich i zagranicznych. Od 2014 działa w przestrzeniach teatru zaangażowanego społecznie oraz w Stowarzyszenie K.O.T. Ukończyła szkolenia Drama Way w obszarze pracy technikami Teatru Forum i pedagogiki teatralnej. Prowadziła warsztaty teatralne dla kobiet w Zakładzie Karnym nr 1 we Wrocławiu, w Centrum Praw Kobiet jaki i w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Zawierciu.
Marek Kocot – W 1994 ukończył wrocławską PWST, był aktorem teatrów: Wybrzeże w Gdańsku, Miejskiego w Gdyni, Współczesnego we Wrocławiu. Od 2008 roku wolny strzelec. Współpracował m. in. z: Rudolfem Zioło, Piotrem Cieplakiem, Michałem Zadarą, Piotrem Kruszczyńskim, Krystyną Meissner, Heleną Kaut-Howson. W 1999 roku otrzymał Stypendium Teatralne Miasta Gdańska i od tego czasu pisze sztuki dla teatru. Jest autorem m.in.: „Ogrodu rogaczy”, „Audiotele”, „Pomarańczyka”, „Trzech muszkieterów” (libretto do musicalu Teatru Muzycznego Capitol), „Mikołaja z Czarnolasu” i „XY”. Ojciec założyciel Antykabaretu Dobry Wieczór we Wrocławiu (2011) i Wrocławskiego Teatru Plenerowego (2017). Spełnia się jako konferansjer i prezenter telewizyjny. W 2008 roku zdobył III nagrodę dla najlepszego prezentera w ogólnopolskim konkursie TVP. Od tego roku jest posiadaczem dożywotniej karty ekranowej przyznawanej przez Akademię Telewizyjną.
Czas trwania: 1,5h z przerwą